Som v mediách

Články, rozhovory a podcasty

Hashtag.sk

Prejsť celé Turecko až po hranice so Sýriou, aby zopakoval skoro tisíc rokov starú cestu križiakov na konci 11. storočia. Na to sa podujal historik Pavol Croft, ktorý nám zároveň porozprával aj príbeh veľmi kontroverznej postavy – prvého kráľa Jeruzalema Balduina, o ktorom natočil aj zaujímavý dokument.

Slovenský Indiana Jones putoval Tureckom

Aktuality.sk

Turecko je pre nás synonymom luxusnej all-inclusive dovolenky na pláži. Spoznať ho však môžete aj inak. Vydať sa na miesta, kadiaľ stovky rokov dozadu putovali križiacke výpravy. Nájsť historické poklady, ktoré sa od čias križiakov až tak nezmenili.

Magazíny a časopisy

Rozhovory so mnou nájdete v časopise Téma v októbrovom čísle 2021 a magazíne Miau v aprílovom čísle 2023.

Cestovateľské kino

Dnes sa prenesieme nielen v priestore, ale aj v čase. Vyberieme sa totiž na miesta archeologických výskumov v Gruzínsku. Historik Pavol Croft 10 mesiacov žil v tejto krajine, aby spoznal najmä jej kultúru a dejiny. A hoci býval v hlavnom meste Tbilisi, veľa času strávil na tamojších historických náleziskách. Ako k tomu prišlo porozprával Eve Vasilovej. Počúvať

DennikN

Vedci našli 1,8 milióna rokov staré stopy ľudskej aktivity. Lokalita je kľúčová pre ponímanie evolúcie. Čítať článok

StartitUP

Slovenský historik kraľuje TikToku: Videá z archeologických vykopávok ľudia milujú. Čítať článok

Hashtag

Historik Pavol je už 2 roky na cestách a stále sa sťahuje: V Grécku na mňa zavolali políciu za... Čítať článok

Dobré noviny

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť za katedrou, vydal sa s krompáčom do sveta. Čítať článok

Hosť panorámy

Pavol Croft je historik a cestovateľ. Vyštudoval históriu a dejiny umenia na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského. Dvadsať rokov sa venoval historickému šermu a rekonštrukcii a bol vedúci združenia Argyll a organizátor festivalov Devín a Červený kameň. Počúvať

Teleráno | TV Markíza

Čo som očakával, keď som prikývol na účasť v Teleráne? Nevyspatosť, stres a dopravnú zápchu po ceste späť zo Záhorskej. Čo som dnes zažil? Návštevu mikrosvetu, kde neexistuje žiaden tlak, ale všetko nejakým zázračným spôsobom funguje.

Bolo tam kopec ľudí - hostia prichádzali a odchádzali, viac zamestnancov sa stále premiestňovalo z jednej časti štúdia do druhej. A ja som mal kávičku, neskutočné raňajky od Baobrothers , príjemný rozhovor s Lenkou a Matúšom , ktorí mi pomáhali keď som sa začínal strácať a na záver live koncert od Medial Banana. Ďakujem vám všetkým za tento zážitok :)

A samostatne chcem povedať vďaka grafickému tímu, toto som nečakal! Som vizuálny typ človeka, a to pozadie a kvalitný zostrih z fotiek a videí mi dotvorili náladu do dokonalosti :)